Фінансові столиці з Азії та Близького Сходу у центрі уваги: чому це вкрай важливу для світу
На сьогодні Пекін, Сінгапур та столиці з Близького Сходу уже цілком серйозно конкурують з Нью-Йорком та Лондоном. Чому ця тенденція така важлива – читайте у матеріалі 24 каналу.
Варте уваги Індекс S&P 500 на шляху до нового максимуму: як інвестору не пропустити вигідні можливості
Перша десятка лідерів Згідно з даними Глобального Індексу фінансових центрів, який оцінює конкурентоспроможність 119 локацій по всьому світу, актуальний рейтинг має такий вигляд:
1. Нью-Йорк;
2. Лондон;
3. Сінгапур;
4. Гонконг;
5. Сан-Франциско;
6. Шанхай;
7. Лос-Анджелес;
8. Пекін;
9. Шеньчжень;
10. Париж.
Таким чином, азійські фінансові центри, хоча поки й не є лідерами рейтингу, але все ж таки займають досить високі позиції. Азія на чолі з Китаєм поступово стає однією з основних рушійних сил розвитку світової економіки. Якщо дивитися на фінансові показники Китаю, вони виглядають набагато краще у порівнянні з багатьма європейськими країнами.
Останні зміни у рейтингу головних фінансових столиць світу з Forex ClubНові можливості для інвесторів зі змінами у секторі фінансових столиць / Фото Getty Images
Попри те, що китайська економіка теж страждає від світової фінансової кризи, чергового спалаху коронавірусу в країні, проте вона виглядає досить стійкою. Зокрема, варто виділити такі фактори:
У третьому кварталі поточного року ВВП Китаю зріс на 3,9% – це набагато краще, ніж у багатьох розвинених країнах світу; Інфляція в країні, яка має статус другої економіки світу, склала у жовтні лише 2,1%. Наприклад, у країнах Єврозони цей показник перевищив позначку у 10%. Крім того, експорт та імпорт Китаю за 10 місяців 2022 року показали зростання на 11,1% та 3,5% відповідно. Такій динаміці навіть не завадили численні локальні спалахи коронавірусу в країні та складна глобальна ситуація. Китай далеко не єдина країна в Азії, яка суттєво впливає на розвиток світової економіки. Важливу роль у регіоні та на міжнародному рівні відіграють:
Японія; Південна Корея; Індія. Якщо розглядати Близький Схід, то у цьому регіоні найвпливовішими столицями є Дубай та Абу-Дабі, Об'єднані Арабські Емірати. Ще одним важливим центром тяжіння є Ліван. Ці країни, звичайно, поки що відстають у темпах свого розвитку від Китаю чи Південної Кореї, проте видобуток нафти робить їх важливими гравцями на глобальному фінансовому ринку.
Що це означає Зростання інтересу до країн Азії та Близького Сходу у контексті фінансової діяльності демонструє важливу тенденцію на глобальному рівні. Йдеться про зміщення фокуса інвесторів. Тобто вони шукають нові ринки та можливості.
Хоча Нью-Йорк та Лондон залишаються лідерами рейтингу світових фінансових центрів, але у першій десятці знайшлося місце і для кількох представників з Азії та Близького Сходу.